18 lip 2012

Zachód słońca

Zachód słońca to punkt obowiązkowy! Spacer w planach miał wyglądać troszkę inaczej...
Ciepło ubrani i obowiązkowo w kaloszach...tylko ta pierwsza fala nas zaskoczyła, kiedy podziwiałyśmy sobie morze. A potem już jakoś tak wyszło...
Efekt chodzenia w kaloszach trochę zaskakujący :)

 ale do zachodu udało się wytrwać!

Bałtyk :)

Morze Bałtyckie - może i zimne, kapryśne z niezbyt ciekawą pogodą....ale jego "dzikość" niezmiennie zachwyca!

7 lip 2012

Lato w mieście

Lato w środku miasta przy temperaturach powyżej 30 stopni może dać w kość! Ale może  też być BARDZO FAJNE!!!!
 Można korzystać z typowo miejskich rozrywek jak np. pokaz fontannowy na wrocławskiej pergoli :)
W oczekiwaniu na wakacyjny wyjazd można też dobrze się bawić w domu...najlepiej w doborowym towarzystwie Hani :)
 i każda niewinnie zapowiadająca się zabawa może przerodzić się w....
szybko zaplanowany atak na wujka Mikego, szybkie wykonanie ataku i oberwanie rykoszetem :-D
Można zmodyfikować dietę...
 a kiedy w domu za gorąco można się ochłodzić

 I wakacyjny uśmiech nie schodzi z buzi i o to chodzi !!!

5 lip 2012

GWIAZDY ROCKA!!!!

video

Wakacje na dobre rozpoczęte! A wraz z wakacjami w niektórych budzą się nowe talenty :)
I co tam, że koncert z praniem w tle...kto by się przejmował :-D

4 lip 2012

Szaleństwa Targowe matki vol.2

Długo to trwało ale uzupełniam krótkie podsumowanie tego o co poszerzyła się nasza biblioteczka po odwiedzeniu Targów Książki w Krakowie. Dziś część popularno-naukowa :)
 Na pierwszy rzut książeczki które maja nam pomóc zaprzyjaźniać się z pierwszym tematem wakacyjnym Wszechświat/Ziemia i dwie książeczki "Kosmos" i "Pogoda" wydawały się dobrym zakupem :) i nie całkowicie się pomyliłam. Książeczki ciekawią najbardziej formą :) obracane kartki i dość dużo rozkładanych elementów są dla Emmy interesujące. Treść toleruje tylko i wyłącznie w trakcie wieczornego czytania przed samym snem. W temacie nadal trwają poszukiwania ponieważ o ile o naszej Planecie udało się znaleźć książki niemal idealne tak cała reszta kosmosu niestety na polu książkowym wygląda u nas nieciekawie. Może ktoś mógłby nam coś polecić??? Byłybyśmy bardzo wdzięczne :)
Kolejna książka była w planach zakupowych od dawna."Nóż w palcu. Skaleczenie" Wojciecha Feluszko - trochę zwlekałam z jej zakupem (a potem chwilowo nakład się wyczerpał) ponieważ mnie osobiście przerażają ilustracje pana Czwartosa. Mam czasem wrażenie, że jakoś zdołał poznać świat z moich dziecięcych koszmarów :) ale na szczęście Emma nie podziela lęków mamy! I książka stałą się hitem!!! Pewnie na jej sukces złożyło się kilka okoliczności : wielka "fascynacja" skaleczeniami (zwłaszcza jeżeli uszkodzenie skóry dotyczy własnego kolana), wielki rozkwit miłości do "Było sobie życie" i nasz drugi przewodni temat wakacyjny rozpoczęty jeszcze przed wakacjami tzn. ciało człowieka. 
 I tak przez kilka dni nie rozstawaliśmy się z rodziną Nosków i skaleczeniem Julki. I historia ta wraca do nas co chwilę. Zadziwiająca jest  natomiast jakaś dziwna niechęć do Płytek krwi, które są dość ważnymi bohaterami tej książeczki a Emma nie bardzo chce zaakceptować ich obecność...każe czytać szybciej strony na których opisana jest walka o naturalne zasklepienie rany i twierdzi, że nie może się doczekać kiedy Julka dojedzie już do lekarza :)
 W temacie ciała ludzkiego "Moja pierwsza książka. Ciało człowieka", której ilustracje pozwalają obejrzeć wnętrze ludzkiego ciała i budowę (schematyczną) poszczególnych układów. Tym razem treść nie budzi zastrzeżeń Emmy :) Ja mogła bym się przyczepić do kilku drobnostek...ale nie będę się czepiać :)
 A wracając do tematu ziemsko-kosmicznego to "Ziemia" Kingi Prebiasz-Wala kupiona za 3 zł okazała się naprawdę bardzo dobrym zakupem :) Skrótowo ale na bardzo fajnych ilustracjo-zdjęciach przedstawia informację o Ziemi : o jej miejscu we Wszechświecie, o powierzchni i wnętrzu z bardzo fajnym rysunkiem budowy jaskiń, są informację o glebie i jej funkcjach, o tym kto mieszka pod ziemią i dlaczego rośliny potrzebują gleby. A dodatkowo ciekawie przygotowana cześć o skarbach ziemi i schemat funkcjonowania kopalni węgla kamiennego. Żałuje tylko, ze nie kupiłam innych części z tej serii tzn: "Powietrza" i "Wody" przy najbliższej okazji postaram się to naprawić, może tez są takie ciekawe :)
 I mój bezdyskusyjny faworyt! "Ziemia-nasza wspaniała planeta"!  To jest zdecydowanie wspaniała książka! Pięknie wydana i pełna zdań typu: pociągnij, przekręć, rozłóż i takich tam :) Posłuży nam pewnie przez kilka lat zanim Emma odkryje jej wszystkie tajemnice :)

Zajęcie na dobrych kilka "posiedzeń" :)
I ostatnia pozycja na dziś..."Przyroda była pierwsza" Phila Gates.  Nie do końca dopracowana książka, można w niej znaleźć kilka nieścisłości lub nie całkiem oczywistych powiązań. Ale ja dowiedziałam się o kilku, dla mnie ciekawych i nowych inspiracji naturą np. wykorzystanie informacji o sposobie "wkręcania" się nasion owsa w glebę do tworzenia odwiertów naftowych czy sprężyny materaca inspirowane wąsami pnącymi winorośli. Emma zupełnie nie zainteresowana tym, że natura była pierwsza....może kiedyś to się zmieni :)

a jutro o ile czas pozwoli nowy przewodnik "Polska z dzieckiem"..........

Słońce - potrzebne wszystkim

Oj pada...ciągle pada a jeszcze kilka dni temu...
Emma wybrała sobie kwiatka, którego od dziadków koniecznie musiała przywieść do domu...bo taki śliczny był :) Ale po kilku godzinach w domu, dodam że to już wieczorne godziny były, gazania wybrana przez Emmę troszkę straciła na atrakcyjności. I rozpoczął się lament i samooskarżanie pt. chyba znowu za dużo/za mało podlewałam...ogólnie nie szczęśliwość :(

 Ale udało się małą ogrodniczkę przekonać, że kwiatuszek po prostu kiedy nie ma słońca idzie spać i zamyka płatki korony...a wystarczy trochę słońca....którego nam nie brakowało kilka dni temu...

I teraz już też byśmy prosili o trochę słońca. Deszcz nam plany wakacyjno-urlopowe codziennie zmienia!

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

PRAWA AUTORSKIE

Cała treść oraz wszystkie zdjecia na tym blogu sa mojego autorstwa!
Kopiowanie ich,przetwarzanie i rozpowszechnianie w całości lub w części bez mojej zgody jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich!